مسیر صفحه جاری : اخبار
اخبار و رویدادها
کد مطلب : 643  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 8224   |   تاریخ درج: دوشنبه, مرداد 11, 1395   |   ساعت: 10:56 ق.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: روابط عمومی انجمن

 

جمشید برزگر: صادرات ما غیر رقابت پذیر است

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی تبریز با اشاره به قیمت تمام شده بالای محصولات در ایران، گفت: عوامل مختلفی دست به دست هم داده اند و صادرات ما را غیر رقابت پذیر کرده اند. ما متاسفانه چه در حوزه صنعتی، معدنی و کشاورزی قدرت رقابت پذیری مناسبی در بازارهای جهانی نداریم.


به گزارش خبرنگار نصر، "جمشید برزگر" رئیس انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان آذربایجان شرقی شامگاه یکشنبه در حضور نمایندگان رسانه های آذربایجان شرقی در خصوص توسعه روابط اقتصادی با روسیه گفت: ما پس مسائل به وجود آمده مابین روسیه و ترکیه جدی تر وارد این مسئله شدیم، اما متاسفانه نتوانسته ایم ذائقه بازار روسیه را تامین کنیم و بسته بندی و ناوگان حمل و نقل مناسب برای صادرات به روسیه را نداریم.

وی با اشاره به قیمت تمام شده بالای محصولات در ایران، گفت: عوامل مختلفی دست به دست هم داده اند و صادرات ما را غیر رقابت پذیر کرده اند. ما متاسفانه چه در حوزه صنعتی، معدنی و کشاورزی قدرت رقابت پذیری مناسبی در بازارهای جهانی نداریم.

نائب رئیس اتاق تبریز اضافه کرد: ناوگان حمل و نقل کشور فرسوده است و عمر تکنولوژی صنایع در کشور به سر آمده است و رقابت پذیر نیستند. منافع ملی ما و نسل های آینده ایجاد می کند تا امروز این مسائل را اصلاح کنیم.

برزگر گفت: ما در حتی در حوزه راه و بزرگراه هم مشکلات عدیده ای داریم و ناوگان هوایی و ریلی ما بسیار فرسوده هستند، اما با همه این مسائل آذربایجان شرقی یکی از استان های برتر در توسعه صادرات غیر نفتی است.

وی ادامه داد: در هر حال وضع کنونی به هیچ وجه مورد قبول ما نیست و همه ما باید تلاش کنیم تا این مسائل را به تدریج حل و فصل کنیم.

رئیس کانون سراسری انبوه سازان ایران به ظرفیت های بزرگ معدنی استان اشاره کرد و گفت: معدن بخشی است که حمایت های مادی و معنوی لازم دارد تا بخش خصوصی بتواند با سرمایه گذاری در این بخش برای امروز و فردای کشور سرمایه آفرین باشد. اما یک سری قوانین دست و پا گیر در این حوزه وجود دارد که سرمایه گذاران در این بخش را دلسرد می کند و ما این مسائل را در شورای گفتگو پیگیری کرده ایم و انشاالله شاهد گشایش در این حوزه باشیم.

وی در پایان خواستار حمایت از توانمندتر شدن بخش خصوصی کشور شد و گفت: برای رشد اقتصاد کشور لاجرم باید به بخش خصوصی میدان داد و از آن حمایت داد.

Share نسخه مخصوص چاپ