مسیر صفحه جاری : اخبار
اخبار و رویدادها
کد مطلب : 646  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 8050   |   تاریخ درج: شنبه, مرداد 16, 1395   |   ساعت: 01:41 ب.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: روابط عمومی انجمن

 

وجود ۷۸۰۰ واحد مسکن مهر فاقد متقاضی در شهرهای زیر ۲۵هزار

مدیرکل مسکن مهر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: با تکمیل ۹۷ هزار واحد مسکن مهر، پرونده این پروژه در ۳۳۵ شهر زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت بسته شد.


به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، امید محمدی گفت: با بسته شدن پرونده مسکن مهر در ۳۳۵ شهر کشور، عملیات اجرایی ۴۰ درصد از این پروژه بزرگ‌خانه سازی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر، برای همیشه به پایان رسید.

وی با بیان اینکه در مجموع ساخت ۳۴۷ هزار و ۱۰۵ واحد مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار در دستور کار بنیاد مسکن قرار گرفت، گفت: از این تعداد ۱۵ هزار و ۴۰۶ متقاضی در ادامه ساخت پروژهای مسکن مهر انصراف دادند و ۳۳۱ هزار و ۷۰۰ واحد به تدریج پس از تکمیل به متقاضیان واگذار می‌شود.

این مقام مسئول یادآورشد: در ۳۱ استان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در ۸۷۰ شهر زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت، ساخت ۳۳۱ هزار و ۷۰۰ واحد مسکن مهر را آغاز کرد و هم اکنون پروژه‌های مسکن مهر در ۳۳۵ شهر به پایان رسیده است.

مدیر کل مسکن مهر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به روند تکمیل واحدهای مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر اظهارداشت: تلاش خواهیم کرد پرونده این پروژه خانه‌سازی در ۸۷۰ شهر تا پایان سال جاری به پایان برسد.

محمدی با بیان اینکه هم اکنون درشهرهای زیر ۲۵ هزار نفر ۷ هزار و ۸۰۰ واحد مسکن مهر فاقد متقاضی است، گفت: مشخصات تمام واحدهای فاقد متقاضی در کشور در سایت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایران قرار گرفته و متقاضیان می توانند برای اطلاع ازآخرین وضعیت این پروژه ها به این سایت مراجعه کنند.

وی خاطر نشان کرد: با حذف شرایط متقاضیان بنیاد مسکن درصدد است تا پایان شهریور ماه امسال نسبت به فروش واحدهای فاقد متقاضی اقدامات لازم را به عمل آورد و پس از آن موضوع به وزارت راه و شهرسازی منعکس می شود تا این وزارتخانه در این خصوص تصمیم‌گیری کند.

محمدی با اشاره به مشکلات تامین خدمات زیر و روبنایی برخی از واحدهای مسکن مهر افزود: مشکلات خدمات زیر و روبنایی در پروژه های مسکن مهر در برخی از شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر وجود دارد و برخی از دستگاه‌های اجرایی به علت کمبود منابع مالی نتوانسته‌اند به وظایف خود در این زمینه عمل کنند.

مدیر کل مسکن مهر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اضافه کرد: هم اکنون ۱۲ هزار و ۶۲۲ واحد مسکن مهر در شهرهای یاد شده فاقد خدمات زیر و روبنایی هستند و منتظر اقدامات دستگاه‌های اجرایی نسبت به انشعاب آب، برق، گاز و یا سیستم فاضلاب این واحدها هستیم تا به تدریج با واگذاری آنها، پرونده واحدهای مسکن مهر در این شهرها بسته شود.

به گزارش ایرنا، در پروژه مسکن مهر قرار است ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار واحد در سراسر کشور احداث شود که تاکنون یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحد آن به پایان رسیده و دولت یازدهم در صدد است تا نیمه دوم سال آینده پرونده بزرگترین پروژه خانه‌سازی در ایران برای همیشه بسته شود.

Share نسخه مخصوص چاپ