مسیر صفحه جاری : اخبار
اخبار و رویدادها
کد مطلب : 748  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 9164   |   تاریخ درج: دوشنبه, آبان 07, 1397   |   ساعت: 12:00 ق.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: دبیرخانه

 

رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان کشور در گفت‌وگو با«صما»: وزیر جدید جلوی دخالت بی‏‌مورد دستگاه‎های مواز

رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان کشور در گفت‌وگو با«صما»:

وزیر جدید جلوی دخالت بی‏‌مورد دستگاه‎های موازی را بگیرد


رئیس کانون سراسری انبوه سازان کشور درخصوص انتظارات بخش خصوصی از وزیر آینده راه و شهرسازی گفت: انتظار ما این است که وزیر جدید، برنامه های آقای آخوندی را دنبال کند و مانند ایشان به طور جدی و محکم جلوی دخالت های بی مورد دستگاه های موازی ایجاد شده توسط شخص رییس جمهور بایستد تا بتوانیم یک وزارتخانه قوی و موثر داشته باشیم.

وزیر جدید جلوی دخالت بی‏‌مورد دستگاه‎های موازی را بگیرد/ یکبار هم که شده برای مسکن اقشار ضعیف کار اساسی انجام شودجمشید بزرگردر گفت و گو با «صما» در خصوص برنامه های پیشنهادی انبوه سازان برای وزیر آینده راه و شهرسازی گفت: نظرات ما قبلا در چند بسته و به صورت مشروح ارائه و بارها منتشر شده است.

وام نوسازی برابر با ارزش 10 تن آرماتور و میلگرد است

وی با بیان اینکه آقای آخوندی با اقتدار جلوی رانت و فساد ایستاده بود که عاقبت به وی اجازه ندادند کار خود را به اتمام برساند و اینها به معنی سرکار گذاشتن بخش خصوصی است، تصریح کرد: باید توجه شود که آقای اسلامی چه برنامه ها و اقداماتی را در بخش مسکن و بافت های فرسوده مدنظر قرار داده است و در طول مدتی که استاندار مازندران بوده، در رابطه با تشکیل جلسات ستاد ملی بازآفرینی و جلسات شورای مسکن ، چه اقداماتی در این حوزه ها انجام داده است.

برزگر در عین حال با انتقاد از ناچیز بودن تسهیلات و وام نوسازی بافت فرسوده بیان کرد: چند روز قبل آقای عشایری، معاون وزارت راه اعلام کرد که وام نوسازی بین 40 تا 50 میلیون تومان است و آقای اسلامی اعلام کنند که در این بخش چه سیاست و برنامه ای دارند.

به گفته وی، در بخش نوسازی بافت فرسوده، تسهیلاتی که به یک واحد مسکونی ارائه می شود، برابر با ارزش 10 تن آرماتور و میلگرد است و این مبلغ رقمی نیست که بتوان با آن ساخت و ساز انجام داد.

قدرت خرید مردم صفر است

رئیس کانون سراسری انبوه سازان کشور در ادامه سخنان خود با اشاره به وضعیت بازار مسکن بیان کرد: در حالی که با توجه به کاهش ارزش پول ملی، قیمت ساخت مسکن در طول یک سال گذشته بسیار بالا رفته است، اما هنوز قیمت مسکن به حد قیمت اصلی و واقعی تمام شده خود نرسیده است.

برزگر با بیان اینکه با مقایسه هزینه سرسام آور ساخت و قیمت کنونی مسکن متوجه می شوید که هنوز قیمت مسکن واقعی نشده و اگر به سطح قیمت ساخت برسد، تعادل در بازار برقرار می شود، تاکید کرد: البته این در حالی است که قدرت خرید مردم صفر است و مردم قدرت و توان خرید مسکن ندارند.

هیچ کسی حامی اقشار میانه و کم درآمد نیست

رئیس کانون سراسری انبوه سازان کشور ادامه داد: کسانی که سرمایه ای دارند، وارد بازار خودرو و ارز و طلا شده اند و هیچ کسی حامی اقشار میانه و کم درآمد و آسیب پذیر جامعه برای تامین مسکن آنها نیست و فقط در این حوزه شعار می دهند.

برزگر در خصوص راهکارهای افزایش قدرت خرید مردم و اقشار ضعیف جامعه گفت: مسئولان ببینند که در کشورهای در حال توسعه و پیشرفته چه اقدامات موفقی انجام شده و یکی از این اقدامات را الگو قرار دهند تا بتوانیم اقشار ضعیف را صاحب خانه کنیم.

یک بار هم که شده برای اقشار ضعیف کار اساسی انجام دهند

این انبوه ساز در عین حال با انتقاد از وجود رانت و فساد در کشور تاکید کرد: این همه حجم از رانت و فساد و سوبسید و افزایش نقدینگی و هزینه در کشور وجود دارد. برای یک بار هم که شده مسئولان برای این اقشار ضعیف و آسیب پذیر یک کار اساسی انجام دهند.

برزگر با تاکید بر ضرورت بالا بردن قدرت خرید اقشار ضعیف و متوسط جامعه خاطرنشان کرد: فقط کافی است که توان خرید آنها را بالا ببرند و بقیه امور را به دست بخش خصوصی بسپارند. بخش خصوصی خود می تواند به خوبی مدیریت کند و به خوبی ساخت و ساز انجام دهد و متعهدانه به عملکرد خود پاسخگو باشد.

Share نسخه مخصوص چاپ