مسیر صفحه جاری : اخبار
اخبار و رویدادها
کد مطلب : 751  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 9299   |   تاریخ درج: شنبه, آذر 10, 1397   |   ساعت: 12:00 ق.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: دبیرخانه

 

گزارش برگزاری مجمع عمومی عادی و فوق العاده انجمن در سال 1397

گزارش برگزاری مجمع عمومی عادی و فوق العاده انجمن در سال 1397


مجمع عمومی عادی و فوق العاده انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان استان آذربایجان شرقی بر اساس آگهی مندرج در روزنامه آذربایجان مورخ 97/8/6 در ساعت 16 روز چهارشنبه هفتم آذر ماه 97 در سالن آمفی تئاتر اتاق بازرگانی تبریز با حضور اکثریت اعضای انجمن تشکیل گردید و در ابتدا آقایان مهندس جمشید برزگر بعنوان رئیس جلسه، مهندس ناصر غیاث خواه بعنوان نائب رئیس ، مهندس حسن یگانه بعنوان منشی، دکتر علی اسلامی و مهندس محمدحسن علیزاده نظمی به عنوان ناظرین جلسه به اتفاق آرای حاضرین جهت حضور در هیات رئیسه مجمع انتخاب شده و در جایگاه ویژه قرار گرفتند تا با اعلام رسمیت جلسه، مجمع عمومی عادی انجمن وارد دستور جلسه گردد.

از طرف اداره کل تعاون،کار و رفاه اجنماعی نیز جناب آقای حمید عاطفی به نمایندگی از اداره تشکل های کارگری و کارفرمایی در جلسه حضور و بر روند برگزاری مجمع نظارت داشتند.

ابتدا تغییرات و اصلاحات پیشنهادی اساسنامه بشرح ذیل مورد تصویب اعضای حاضر در جلسه مجمع فوق العاده قرار گرفت:

1- تبصره 2 ماده11 « در مجامع عمومی وکالت قابل پذیرش می باشد و هر عضو می تواند فقط وکالت یک نفر از اعضاء را جهت حضور در مجمع و حق رأی داشته باشد. ضمناً نماینده اعضای حقوقی جهت حضور در مجمع با داشتن حق رأی بایستی یکنفر از اعضای هیأت مدیره یا مدیرعامل یا سهامدار باشد و نماینده اعضای حقیقی با تأیید هیأت مدیره و معرفینامه کتبی کارفرما خواهد بود.»

2- بند12 به ماده 12 به اینصورت اضافه گردید: « تفویض اختیار به هیأت مدیره جهت عضویت انجمن در مراجع، سازمانها و همچنین عضویت در اتاق بازرگانی، صنایعف معادن و کشاورزی استان»

با توجه به دستور کار مجمع عمومی عادی اعلام شده آقای مهندس محمد اسماعیل اکبری قائم مقام دبیر انجمن به قرائت گزارش عملکرد یکساله هیات مدیره پرداخته و مباحث خود را در سرفصل های زیر ارائه نمود:

1) تشکیل جلسات هفتگی هیات مدیره به تعداد 23 جلسه و بیش از 70 ساعت کاری با حضور اکثریت اعضای هیات مدیره

2) ملاقات با مدیران کشوری و استانی به منظور حل مشکلات فراروی اعضای انجمن

3) شرکت در جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان

4) حضور آقای مهندس جمشید برزگر به عنوان ریاست هیات مدیره کانون سراسری انبوه سازان ایران

5) شرکت در جلسات شورای مسکن استان

6)رایزنی و اعمال نظرات اصلاحی در تعرفه های عوارض محلی شهر تبریز

7) اصلاح ماده 5 قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی

8) انعکاس قوانین، بخشنامه ها و مصوبات به اعضای محترم انجمن

9) اقدام در جهت اصلاح موادی از لایحه اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم

10) حضور آقای مهندس جمشید برزگر به عنوان نائب رئیس اتاق بازرگانی تبریز

11) اصلاح قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان

12) اصلاح قانون پیش فروش ساختمان

در ادامه آقای برزگر ریاست هیات مدیره انجمن گزارش و توضیحات مفصلی در رابطه با اقدامات انجام یافته توسط انجمن در کانون سراسری،جلسات شورای مسکن،شورای هم اندیشی،جلسات مشترک با دولت و مجلس شورای اسلامی به سمع حضار رساند و خواستار همفکری و مساعدت همکاران و اعضای انجمن جهت اعتلای جایگاه این انجمن بعنوان بازوی فکری و اجرایی مجلس و دولت در بخش مسکن و ساختمان گردید.

مهندس برزگر در پایان سخنان خود،تعامل و همفکری و اظهار نظر و ارائه پیشنهادات از سوی اعضای محترم انجمن را در مسیر نیل به اهداف انجمن ضروری و پراهمیت دانست.

 

 

بر اساس دستور جلسه ، ارائه گزارش بازرسین انجمن بعنوان برنامه بعدی در دستور کار قرار گرفت که آقای مهندس مهدی جوان امیرخیزی به نمایندگی از طرف بازرسین گزارش مربوطه را قرائت نمود.

این گزارش به بررسی صورت های مالی انجمن طبق استاندارد های حسابرسی و رسیدگی به اسناد و مدارک ارائه شده از جانب هیات مدیره اختصاص داشت و نظر نهایی بازرسین به شرح ذیل اعلام گردید:

  • گزارش هیات مدیره محترم درباره فعالیت و وضع عمومی انجمن که به منظور ارائه به مجمع عمومی تنظیم گردیده، مورد بررسی قرار گرفته است. با توجه به رسیدگی های انجام شده نظر اینجانبان( احمد احمدپور زبرجد، یونس پناهشاهی و مهدی جوان امیرخیزی) به موارد با اهمیتی که حاکی از مغایرت اطلاعات مالی مندرج در گزارش مذکور با اسناد و مدارک ارائه شده از جانب هیات مدیره محترم باشد،جلب نگردیده است.

به نظر اینجانبان ( بازرسین انجمن ) صورت های مالی انجمن انبوه سازان استان وضعیت مالی این انجمن را در مورخه 29 اسفند 96 از جنبه های با اهمیت طبق استانداردهای حسابرسی به نحو مطلوب نشان می دهد.

در ادامه جلسه آقای مهندس محمد حسن علیزاده نظمی خزانه دار انجمن ضمن ارائه گزارشی از تراز مالی انجمن انبوه سازان استان در سال مالی منتهی به 96/12/29 بودجه پیشنهادی سال 97 را نیز به حضار و اعضای انجمن ارائه نمود.

خزانه دار انجمن با اعلام درآمدها و هزینه های مربوط به سال منتهی به 29 اسفند 96 به تفصیل در مورد تراز مالی انجمن توضیحات لازمه را ارائه داده و خواستار تلاش و اهتمام بیشتر همکاران و اعضا برای پرداخت به موقع حق عضویتها در جهت رفع مشکلات مالی انجمن و فراهم آمدن شرایط لازم برای ارتقای سطح خدمات قابل ارائه از سوی انجمن گردید.

مهندس علیزاده نظمی رقم بودجه پیشنهادی هیات مدیره برای سال 97 را معادل 000/000/112/2 ریال اعلام نموده و درخواست نمود حضار جلسه تراز مالی سال 96 و بودجه پیشنهادی سال 97 را تصویب نمایند.

پس از ارائه گزارشات هیات مدیره و خزانه دار انجمن، رای گیری برای تصویب تراز و بودجه اعلام شد که بر اساس رای گیری بعمل آمده، تراز مالی سال 96 و بودجه پیشنهادی سال 97 به اتفاق آرای حاضرین مورد تصویب و تایید قرار گرفت. در ضمن حق ورودیه انجمن برای اعضای جدیدالورود از مبلغ بیست میلیون ریال به بیست و پنج میلیون ریال و همچنین حق عضویت سالانه از مبلغ هفت میلیون ریال به به مبلغ دوازده میلیون ریال افزایش یافت و مقرر گردید چنانچه عضوی تا آخر دیماه 97 حق عضویت سال 97 را پرداخت نماید طبق حق عضویت قبلی (هفت میلیون ریال) پرداخت خواهد نمود.

دستور کار بعدی مجمع انتخاب بازرسین انجمن بود که با اعلام وصول نامه های کتبی کاندیداتوری، چهار نفر از اعضای انجمن جهت حضور در انتخابات بازرسین اعلام آمادگی نمودند که نتیجه شمارش آرای حاضرین به شرح زیر مشخص شد:

1 – آقای یونس پناهشاهی          97 رای

2 – آقای مهدی جوان امیرخیزی   93 رای

3 – آقای احمد احمدپور زبرجد    85 رأی

4 – آقای علی خادم فسقندیس    34 رأی

به این ترتیب آقایان مهندس یونس پناهشاهی، مهندس مهدی جوان امیرخیزی و مهندس احمد احمدپور زبرجد با کسب اکثریت آرا برای یک سال آینده به عنوان بازرسین انجمن انتخاب گردیدند.

 

جلسه مجمع عمومی عادی و فوق العاده انجمن انبوه سازان استان در ساعت 20 به کار خود پایان داد.

Share نسخه مخصوص چاپ