مسیر صفحه جاری : اخبار
اخبار و رویدادها
کد مطلب : 639  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 8012   |   تاریخ درج: دوشنبه, مرداد 11, 1395   |   ساعت: 10:47 ق.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: روابط عمومی انجمن

 

مسکن و شهرسازی در هفته‌ای که گذشت؛

موافقت ایران و اندونزی برای همکاری در زمینه توسعه امور شهری/ بهشتی ایران را می‌فهمد/ آغاز رونق بخش مسكن با ارائه تسهيلات بانك مسكن/ تاکید بر فقدان توجیه اقتصادی پروژه‎های شهری تهران


بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه های مسکن مهر و بیمارستان چهارمحال و بختیاری، دیدار با علی اکبر معین فر و حضور در نکوداشت سیدمحمد بهشتی، شرکت مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران در کنفرانس سازمان ملل در زمینه مسکن و توسعه پایداری شهری، انتقاد معاون شهرسازی و معماری از درآمدهای شهرداری و تکمیل واحدهای مسکن مهر هشتگرد از مهمترین اخبار حوزه مسکن و شهرسازی در هفته اخیر بود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مهمترین اخبار حوزه مسکن و شهرسازی در هفته‌ای که گذشت به شرح جدول زیر است:

 

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی؛

بازدید وزیر راه و شهرسازی از چهارمحال و بختیاری و بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی بروجن 

این پروژه (بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی بروجن) تاکنون ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و امیدواریم امسال به وزارت بهداشت و درمان برای ارائه خدمات درمانی به بهره‌برداری برسد.

اهدای لوح تقدیر وزیر راه و شهرسازی به سید محمد بهشتی 

وزیر راه و شهرسازی در مراسم نکوداشت سیدمحمد بهشتی رئیس پژوهشکده میراث فرهنگی لوح تقدیر و تشکر به وی اهدا کرد.

سخنرانی در مراسم نکوداشت سیدمحمد بهشتی 

بسیار می‌شنویم که گفته می‌شود؛ مطالعات ایرانی، شهرهای ایرانی- اسلامی، فرهنگ ایرانی و این کلمه ایرانی را مکرر استفاده می‌کنیم، ولی شاید کمتر اندیشه می‌کنیم که اگر ما از مفهوم ایرانی بودن استفاده می‌کنیم، از حیث تعلق به چه صحبت می‌کنیم؟ و آنچه که ایرانی را از غیرایرانی در هر حوزه‌ای متمایز میکند چیست؟

حضور وزیر راه و شهرسازی در جلسه شورای برنامه‌ریزی حمل و نقل استان چهارمحال و بختیاری

وزیر راه و شهرسازی در جریان افزایش اعتبارات استانی از ۹۰ میلیارد تومان در سال ۹۳ به ۱۸۶ میلیارد تومان در سال ۹۵، واگذاری سهم ۱۰ درصدی اراضی تحت تملک شهرداری‌ها، بهبود وضعیت مسکن مهر، تکمیل مدارس و بیمارستان‌ها، افزایش ۱۴۰ کیلومتری بزرگراه‌ها نسبت به گذشته، رفع ۱۵۰ نقطه حادثه خیز، تکمیل و بهره‌برداری از ابنیه‌های فنی استان قرار گرفت.

دیدار با علی اکبر معین فر نخستین وزیر نفت پس از پیروزی انقلاب اسلامی 

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی به همراه حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان و محمد شکرچی‌زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی به منزل علی‌اکبر معین‌فر، نخستین وزیر نفت ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی رفت و با وی دیدار و گفتگو کرد.

بازدید از سالن خسرو پاکدامن در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در جریان برگزاری نشست شورای مدیران و معاونان وزارت راه و شهرسازی از سالن خسرو پاکدامن در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی بازدید کرد.

شرکت در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور 

جهانگیری گفت: وزارت راه و شهرسازي وضعيت محلات داراي بافت‌هاي‌فرسوده در استان‌هاي مختلف را مورد مطالعه قرار داده است و براي توليد انبوه مسكن در اين مناطق برنامه‌ريزي كرده است كه البته بايد حتماً موضوع تامين  و بهسازي نيازهاي زيربنايي و زيرساختي در اين محلات نيز مدنظر باشد.

شرکت عمران و بهسازی شهری ایران؛

معاون وزیر راه و شهرسازی از تمرکز جمعیتی نامناسب خبر داد. 

ما بدون شک نیازمند سیاست‌گذاری جدی در مقیاس ملی در این حوزه هستیم تا بتوانیم روند مهاجرت را کنترل کنیم. درحال حاضر هیچ نظامی برای پایش این مسئله در کل کشور وجود ندارد که عدم تعادل در توزیع جمعیت و بهره‌وری و استفاده از منابع نمونه‌ای بارز از آن به شمار می‌رود.

حضور معاون وزیر راه و شهرسازی در سومین گردهمایی کمیته آماده‌سازی کنفرانس اسکان سه در اندونزی 

سومین كنفرانس سازمان ملل متحد در حوزه مسكن و توسعه شهری پایدار (Habitat III)، پس از برگزاری دو نشست پیشین در سال‌های ١٩٧٦ و ١٩٩٦، تلاش دارد تا تمامی كنشگران دخیل در امر توسعه‌شهری را به اجرای دستور كار شهری جدید ترغیب و تشویق كند.

موافقت ایران و اندونزی با توسعه همکاری‌ها در بخش برنامه‌ریزی توسعه امور شهری 

"محمد سعید ایزدی" معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری کشورمان که برای شرکت در سومین نشست از کمیته مقدماتی سومین کنفرانس سازمان ملل در زمینه مسکن و توسعه پایدار شهری (هبیتات ۳) در "سورابایا" اندونزی بسر می‌برد، با "باسوکی هادی مولجونو" وزیر مسکن و خدمات عمومی این کشور جنوب شرق آسیا برای توسعه همکاری‌های دو جانبه رایزنی کرد.

دیدار ایزدی با معاون زیر ساخت کره جنوبی و تبادل تجربیات تحقیقاتی، علمی و دانشگاهی بین دو کشور در امور شهرسازی 

"محمد سعید ایزدی" معاون وزیر راه و شهرسازی ایران با "کیم کیونگ هوان" معاون وزیر زمین٬ زیرساخت و حمل و نقل کره جنوبی در حاشیه سومین نشست از کمیته مقدماتی سومین کنفرانس سازمان ملل در زمینه مسکن و توسعه پایدار شهری (هبیتات ۳) در شهر "سورابایا" اندونزی انجام شد.

سازمان هواشناسی؛

تشریح ۱۳ نقش اساسی سازمان هواشناسی 

در سال جاری شاهد بارشی حدود ۱.۳ درصدی بودیم که معنای خشکسالی نداشته ولی کم‌بارانی را به ما نشان می‌دهد. در حقیقت، همین امر باعث ایجاد چشمه‌های گرد و خاک در منطقه شده  است و مرتب در هوا پراکنده می‌شود. از سویی دیگر این شرایط آب و هوایی نیز باعث ایجاد اتش‌سوزی در جنگل‌ها شده است.

حوزه معاونت معماری و شهرسازی؛

معاون وزیر راه و شهرسازی از تامین بودجه ۱۷۵ هزار میلیارد ریالی بودجه شهرداری انتقاد کرد. 

اگر منابع ۱۷۵ هزار میلیارد ریال بودجه شهرداری تهران را جست‌وجو کنیم ریشه بحران شهری در پایتخت مشخص می‌شود.

 

حناچی ابطال مصوبه برج باغ را گام نخست حفظ باغات شهری برشمرد. 

قطعا باغات و فضای سبز شهری برای شهرها ارزش دارد و باید برای نگه داری آن و انتفاع مالکان آن باید تلاش کرد. با این حال اگر دست‌اندرکاران به گونه‌ای عمل کنند تا هزینه انتفاع بالا برود در واقع به ضرر مردم شهر عمل کرده‌اند و ضوابط برج باغ بالا بردن این هزینه برای مردم بود.

شرکت عمران شهرهای جدید؛

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد از افتتاح ۴ هزار و ۷۰۰ واحد مسکن مهر در شهر جدید هشتگرد خبر داد. 

شهر جدید هشتگرد از ابتدا ساخت ۴۲ هزار واحد مسکن مهر را آغاز کرده و تا کنون ۱۶ هزار واحد آن را به افتتاح رسانده است.

Share نسخه مخصوص چاپ