مسیر صفحه جاری : اخبار
اخبار و رویدادها
 • افزایش هزینه های خدماتی و روند بروکراسی طولانی؛ مشکلات بزرگ سازندگان مسکن و ساختمان

  مهندس جمشید برزگر، رئیس هیات مدیره انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان استان،  با اعلام اینکه تا زمان حل نسبی این مشکلات، امید چندانی به بازگشت رونق به صنعت تولید و عرضه مسکن و ساختمان نیست، اظهار کرد: افزایش هزینه های تمام شده و روند طولانی بروکراسی اداری، توجیه سرمایه گذاری در این حوزه را کمتر می کند و فعالان با تجربه و حرفه ای این عرصه را ناامید می سازد و در نتیجه با کاهش تولید و عرضه مسکن، این مردم هستند که مغبون می شوند و روز به روز بدمسکنی گسترش می یابد. 

  2 روز پیش
 • توجه حوزه مسکن و ساختمان در برنامه هفتم توسعه؛ نتیجه رایزنی انبوه سازان با نمایندگان مجلس
  پنجشنبه, آبان 25, 1402 by روابط عمومی انجمن

  رئیس هیات مدیره انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان استان، تصویب مواردی در برنامه هفتم توسعه در مجلس در راستای حمایت از رونق مسکن را نتیجه تعامل و رایزنی انبوه سازان با مسئولان ارشد وزارتی و نیز نمایندگان مجلس دانست و اظهار کرد: پس از تصویب نهایی برنامه هفتم توسعه در مجلس و تایید شورای نگهبان، همچنان پیگیر اجرای صحیح و عالمانه  آنها خواهیم بود تا رونق به صنعت مسکن و ساختمان سازی بازگردد.
   

  ?????? ?????...
 • انبوه سازان در طول زمان، امتحان خود را به خوبی پس داده اند

  مهندس برزگر ، انبوه سازان را واجد دانش، توانایی و تجربه در حوزه مسکن و ساختمان سازی دانست و اظهار کرد: انبوه سازان در طول زمان، امتحان خود را به خوبی پس داده اند و شنیدن دغدغه ها و نصیحت های مشفقانه آنها راهگشای وضعیت فعلی مسکن است. 

  يکشنبه, آبان 07, 1402
 • آمادگی انجمن انبوه سازان استان برای اجرای 9هزار واحد مسکونی در فاز پنج شهر جدید سهند
  يکشنبه, مهر 30, 1402 by روابط عمومی انجمن

  مهندس جمشید برزگر، رئیس هیات مدیره انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان آذربایجان شرقی، در دیدار با مدیر عامل و اعضای هیات مدیره شرکت عمران شهر جدید سهند به آمادگی این  انجمن جهت اجرای 9هزار واحد مسکونی در فاز پنج شهر جدید سهند اشاره کرد. 

  ?????? ?????...
 • در رونق مسکن و ساختمان سازی، مردم جامعه برنده اصلی هستند

  مهندس جمشید برزگر  با اشاره به اینکه انجمن های انبوه ساز مسکن و ساختمان استانی و کانون سراسری کشوری در دفاع از حقوق اعضای خود مصمم هستند، افزود: دفاع از حقوق اعضا به معنی نادیده گرفتن دیگر شرکای اجتماعی ما نیست و با وضع قوانین، مقررات، آیین نامه ها و بخش نامه های عالمانه و علمی هم حقوق انبوه سازان رعایت می شود و هم دیگر فعالان این حوزه منتفع می شوند و در نهایت این مردم جامعه هستند که با رونق صنعت مسکن و ساختمان سازی، برنده اصلی خواهند بود. 
   

  پنجشنبه, مهر 20, 1402
 • حل مسئله مسکن بدون حضور بخش خصوصی ممکن نیست
  سه شنبه, مهر 18, 1402 by روابط عمومی انجمن

   دبیر کل کمیته بازرگانی ایرانی ICC اظهار کرد: من بین برنامه اسکان و بخش خصوصی حلقه مفقوده‌ای را می‌بینم که بدون حضور مالی، فنی و حمایت امکانی بخش خصوصی پیشرفت برنامه اسکان و حل مسئله مسکن در کشور غیرممکن است. برنامه اسکان سازمان ملل با بیش از 30 دستگاه بین‌المللی در داخل ایران کار می‌کند ولی اثری از بخش خصوصی در آن نیست و این باعث تأسف است. 

  ?????? ?????...
 • در حوزه مسکن تدوین نقشه و برنامه مدون لازم است

  به‌گفته رئیس اتاق ایران، مشکل اصلی این است که باید در این نشست، سیاست‌گذاران حضورداشته باشند تا از نزدیک با مسائل حوزه مسکن و ساختمان آشنا شوند. حدود 97 درصد مسکن‌سازی در اختیار بخش خصوصی است ولی دولت در غیاب متولیان 97 درصدی این حوزه درباره مسکن و ساختمان تصمیم‌گیری می‌کند. چنین حکمرانی‌ای فاقد کیفیت و اثرگذاری لازم است.

  سه شنبه, مهر 18, 1402
 • بیش از ۹۰ درصد مسکن کشور توسط بخش خصوصی ساخته می‌شود
  سه شنبه, مهر 18, 1402 by روابط عمومی انجمن

  رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس اظهار کرد: بیش از ۹۰ درصد مسکن کشور توسط بخش خصوصی ساخته می‌شود و باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده شود. بین کنشگری و تصدی‌گری مرز باریکی است که دولت باید دقت کند تصدی گر نشود. وزارت مسکن و شهرسازی باید تسهیل گری کند

  ?????? ?????...
 • به تجربه و دانش بخش خصوصی اعتماد کنید

  رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان ایران اظهار کرد: ما زمانی موفق می‌شویم که به بخش خصوصی و فعالان این حوزه و انجمن‌ها و تشکل‌ها با توجه به توانمندی‌شان اعتماد کنیم. حلقه مفقوده در طرح‌های ساخت مسکن در ایران سرمایه و سرمایه‌گذاری است و در نبود سرمایه لازم، پروژه‌ها ناقص می‌ماند.

  سه شنبه, مهر 18, 1402
 • مسکن ملی می‌تواند تا ۲۰ درصد ارزان شود
  دوشنبه, مهر 10, 1402 by روابط عمومی انجمن

  رئیس کانون سراسری انبوه سازان ایران گفت: در صورتی که دولت با انعقاد قراردادهای مناسب، انبوه سازان را وارد پروژه نهضت ملی مسکن کند هزینه ساخت واحدها می‌تواند تا ۲۰ درصد کاهش یابد و پروژه‌ها حداکثر ۱۸ ماهه تحویل متقاضیان شود.  

  ?????? ?????...
 • ارائه پیشنهادات در زمینه مشارکت انبوه سازان در اجرای طرح نهضت ملی مسکن

  در جلسه این هفته انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان، مهندس جمشید برزگر، رئیس هیات مدیره، به تدوین نامه ای برای ارسال به دکتر اکبری، دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی در حوزه مسکن، دربرگیرنده پیشنهادات در زمینه مشارکت انبوه سازان در اجرای طرح نهضت ملی مسکن با روش های متفاوت از قبیل مشارکتی، خودمالکی و... خبر داد. 

  پنجشنبه, شهريور 30, 1402
 • بررسی راهکارهای اجرایی دولت جهت حمایت از انبوه سازان مسکن و ساختمان
  چهارشنبه, شهريور 08, 1402 by روابط عمومی انجمن

  در این نشست هم اندیشی، راهکارهای همکاری متقابل کانون و وزارت راه و شهرسازی به منظور ایجاد بستر مناسب جهت حمایت های دولت از انبوه سازان در چارچوب سیاست گذاری های وزارت و راه شهرسازی به نحوی که منافع آحاد ملت بزرگ ایران در حوزه جهش مسکن را تأمین نماید، مطرح شد.

  ?????? ?????...
 • جلسه هیات مدیره انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان آذربایجان شرقی برگزار شد

  در این جلسه، گزارش هم اندیشی با مقامات عالی وزارت راه و شهرسازی از سوی رئیس هیات مدیره انجمن ارائه گردید. همچنین قائم مقام دبیر انجمن و نیز مهندس پناه شاهی به ترتیب گزارش هایی در زمینه فعالیت های انجمن و جلسه تنی چند از اعضای هیات مدیره با مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید سهند ارائه کردند. از دیگر بخش های این جلسه، حضور رئیس سازمان نظام مهندسی استان و مدیر آمورشی این سازمان و ارائه توضیحات پیرامون برگزار ی رویداد «فضا و زمان» بود. 

  شنبه, شهريور 04, 1402
 • نشست کانون انبوه سازان ایران با معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان ملی زمین و مسکن برگزار شد
  پنجشنبه, شهريور 02, 1402 by روابط عمومی انجمن

  در این نشست کارشناسی که مهندس جمشید برزگر، رئیس کانون سراسری انبوه سازان کشور، و دیگر اعضای این کانون حضور داشتند، پس از طرح موضوعات مختلف تداوم جلسات مورد توافق طرفین و موارد شش گانه مورد مطالبه و مورد تایید طرفین قرارگرفت.

  ?????? ?????...
 • تسهیل‌گری در واگذاری زمین به انبوه سازان برای ساخت مسکن

  وزیر راه و شهرسازی در نشست هم‌اندیشی اعضای کانون انبوه‌سازان از تسهیل‌گری دولت برای واگذاری زمین به انبوه سازان برای ساخت مسکن خبر داد و گفت: در شهرک‌ها و شهرهای جدید واحد های مسکونی با مشارکت انبوه‌سازان احداث می‌شود.

   

  يکشنبه, مرداد 22, 1402